South East Opens - wyprawa do Anglii

4 marca ekipa LKSW Dan Świdnik wystąpiła na zawodach taekwondo South East Opens rozgrywanym w angielskim Hatfield, mieście partnerskim Świdnika. W towarzyskiej imprezie wzięło udział ponad 400 zawodników z Anglii, Walii, Szkocji i Polski. Nasi sportowcy w komplecie powrócili z Wysp Brytyjskich z medalami. Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stanęła Oliwia Frączyk tryumfując w walkach oraz w technikach specjalnych w kategorii 10-12 lat - ten drugi sukces jest o tyle znaczący, że w liczącej 75 osób kategorii połączono grupy dziecięce chłopców i dziewczynek.

Wśród chłopców w walkach niepokonany był Jakub Trześniak. Świetnie zaprezentowała się Emilia Szalak wśród juniorek walcząc w kategorii open ze znacznie wyższymi i cięższymi rywalkami i również zdobywając złoto. Również na pierwszym miejscu w walkach znalazł się Daniel Marciszkiewicz w light-contact seniorów w kategorii młodszych stopni. Medalową kolekcję uzupełnił brąz Adrianny Skowrytko w walkach seniorek-czarnych pasów. Kierownik polskiej ekipy Piotr Bernat pełniący na zawodach funkcję sędziego odebrał także specjalną nagrodę organizatora - mistrza Chrisa Snowa 7.dan w podziękowaniu za udział drużyny w imprezie.

Sportowe emocje uzupełniła całodzienna wycieczka po Londynie. Obejrzeliśmy najciekawsze zabytki miasta, zwiedziliśmy muzeum Royal Air Force, przejechaliśmy się zabytkowym autobusem, zjedliśmy obiad w Chinatown, zaś atrakcją dla najmłodszych był wielki sklep Lego oraz M&Ms World. Razem z nami do Anglii podróżowała ekipa zaprzyjaźnionego klubu Azja Pabianice. Naszym kolegom dziękujemy za wspólny wyjazd, a trenerowi Grzegorzowi Sokołowskiemu za opiekę i sekundowanie podczas zawodów.