Mikołajkowo w Łopienniku

9 grudnia odbyła się jedenasta edycja Mikołajkowego Pucharu Łopiennika w taekwondo. W hali sportowej w Łopienniku Nadrzecznym rywalizowało ponad 130 najmłodszych taekwondoków w wieku od 6 do 12 lat z województw lubelskiego i świętokrzyskiego. Wśród nich nie zabrakło 26-osobowej ekipy naszego klubu złożonej z zawodników sekcji ze Świdnika i Łęcznej. Start zakończył się bogatym łupem medalowym, a warto zaznaczyć, że o sukcesy nie było łatwo, gdyż kategorie były licznie obsadzone. Mimo to, w kilku przypadkach nasi zawodnicy zajęli całe podium.

Miłym akcentem był udział sporej grupy mniej doświadczonych zawodników, w tym debiutantów, dla których tego typu zawody są świetną okazją do wejścia w świat rywalizacji sportowej. Udany debiut zaliczył także instruktor Łukasz Staiński, który po raz pierwszy opiekował się grupą jako główny coach i ze swego zadania wywiązał się znakomicie. Dodatkową atrakcją były paczki od Świętego Mikołaja dla wszystkich startujących, zaś dzieci z naszego klubu otrzymały także kolejne karty motywacyjne. Dziękujemy za wsparcie i świetną atmosferę danowskim rodzicom, a organizatorom z UKS Amicus Łopiennik Górny za dobrą zabawę. Dodatkowy plus za to, że cała ekipa zadbała o prezencję na zawodach i wszystkie dzieci zdążyły sobie zorganizować na czas doboki! Wyjazd na zawody zorganizowano przy wsparciu Gminy Miejskiej Świdnik. 

Pełne wyniki zawodników LKSW Dan:
Tomasz Gumienniak - złoto układy, złoto czasówki, srebro techniki specjalne, złoto soft-stick, brąz przeskokówki, puchar dla najlepszego zawodnika imprezy
Jakub Markowski - złoto czasówki, brąz soft-stick, brąz przeskokówki
Jakub Trześniak - brąz czasówki, srebro soft-stick, złoto przeskokówki
Piotr Woźniak - złoto soft-stick
Szymon Olszewski - brąz czasówki
Filip Olszewski - srebro techniki specjalne
Oliwia Frączyk - brąz czasówki, srebro soft-stick, srebro przeskokówki
Mikołaj Frączyk - brąz ukłądy, złoto techniki specjalne
Maria Skiba - srebro układy, złoto soft-stick
Emil Dąbrowski - brąz czasówki, brąz techniki specjalne, srebro soft-stick, brąz przeskokówki
Maja Besztak - złoto czasówki, złoto techniki specjalne, srebro soft-stick, złoto przeskokówki
Adrian Maciąg - brąz soft-stick
Nikola Wiewiórka - brąz soft-stick
Jan Bomba - brąz czasówki
Jakub Wojciechowski - złoto układy, srebro przeskokówki
Zuzanna Guz - brąz układy, złoto soft-stick
Łukasz Oleszek - srebro układy, złoto czasówki, brąz soft-stick
Michał Guz, Dawid Zaborski, Aleksandra Kowalczyk, Jakub Olech, Jan Hawrysz, Maja Pszeniczka, Jakub Miemczycki, Wojciech Nóżka, Maciej Dąbrowski - udział.