Taekwondo Polish Open Cup - Opole

Z udziałem ponad 500 zawodników z 26 klubów z Polski, Czech i Mołdawii odbył się w Opolu otwarty Puchar Polski w taekwondo - Polish Open Cup. Wśród startujących znalazła się sześcioosobowa drużyna LKSW Dan. Mimo znacznie skromniejszego niż zwykle składu nasi zawodnicy pokazali się z dobrej strony zdobywając jedenaście medali. Szczególne powody do zadowolenia może mieć Mateusz Buda, który tryumfował w walkach semi-contact juniorów (kat. -175 cm), był drugi w light-contact do 60 kg, a występ zakończył zwycięstwem w prestiżowej konkurencji walk Grand Champion seniorów i juniorów, rozgrywanej w formule open bez podziału na wagi.

Również trzy medale wywalczyła Małgorzata Ciesielska zwyciężając w układach tradycyjnych juniorek i zdobywając srebro w w układach dowolnych oraz walkach light-contact - niestety, w walce finałowej doznała kontuzji i pojedynek musiał być przerwany. Złoto w układach tradycyjnych i srebro w walkach semi-contact w bardzo mocno obsadzonej kategorii -185 cm juniorów zapisał na koncie Kacper Lekan. Wśród seniorów w semi-contact -175 cm dominował złoty medalista tegorocznych otwartych mistrzostw Europy Marcin Gupta kolejny raz stając na najwyższym stopniu podium. Jedyny młodzik w ekipie Tomasz Gumienniak zwyciężył w układach tradycyjnych i był trzeci w walkach semi-contact.

Tym razem bez medalu wróciła z Opola Maja Woźniak. Wyjazd na Polish Open Cup zorganizowano przy wsparciu Gminy Miejskiej Świdnik. 

Podczas imprezy miało miejsce jeszcze jedno miłe wydarzenie - certyfikat potwierdzający uzyskanie stopnia mistrzowskiego 1.dan odebrał instruktor i sędzia z naszego klubu, Piotr Żołędź. Egzamin odbył się w maju tego roku w Świdniku.