Moravia Open - zawody na 100 %!

W ostatni weekend w Ostrawie odbył się międzynarodowy turniej taekwondo ITF Moravia Open. W szranki stanęło ponad 300 zawodników reprezentujących 6 krajów: Czechy, Polskę, Słowację, Słowenię, Węgry oraz Bośnię i Hercegowinę. Wśród startujących znalazła się dwunastosobowa ekipa naszego klubu LKSW Dan. Wszyscy wywalczyli w Ostrawie medale, zaś kilku zawodników zasłużyło na szczególne wyróżnienie. Złoto w układach formalnych i srebro w walkach zapisał na koncie Daniel Cur ulegając w finale po dogrywce jednym punktem zawodnikowi węgierskiemu, medaliście Pucharu Świata w kickboxingu. Do niecodziennej sytuacji doszło w finale układów kadetów młodszych między Łukaszem Oleszkiem i zawodnikiem z Czech. Finał zakończył się remisem, również dwie dogrywki nie przyniosły rozstrzygnięcia. Dopiero trzecia dogrywka dała jednogłośne zwycięstwo naszemu reprezentantowi.

Złoto w walkach zdobyłą Julia Matyś, która ze względu na połączenie kategorii musiała rywalizować ze znacznie większymi przeciwniczkami. Finał stoczony z rywalką wyższą niemal o głowę i około dwukrotnie cięższą okazał się jednak zwycięski dla łęczynianki.

 Aż trzy krążki przywiozła z Ostrawy Oliwia Frączyk, tryumfując w walkach i zajmując drugie miejsce w układach i technikach specjalnych.

Bardzo trudne walki stoczył Mateusz Buda, który ze względu na połączenie kategorii startował w wadze -63 kg. Pokonał dwóch wymagających rywali i dopiero w półfinale uległ ubiegłorocznemu mistrzowi Europy ITF ze Słowenii. Wśród kadetów w walkach bardzo dobrze zaprezentował się Paweł Wilczopolski, wygrywając kolejne pojedynki wyraźnie i prezentując przemyślane, różnorodne akcje.

Cały skład zaprezentował się bardzo dobrze w pierwszym starcie w nowym sezonie, zarazem zauważyliśmy jednak wiele elementów, nad którymi musimy popracować w najbliższych tygodniach i miesiącach. Bardzo pouczającym doświadczeniem byłą obserwacja czołowych zawodników europejskich z Czech, Bułgarii i Słowenii, a także ogólnie wysoki poziom techniczny turnieju. Zamierzamy podtrzymywać kontakty z organizacją ITF w Czechach dając naszym zawodnikom możliwość uczestnictwa w turniejach TKD dobrej klasy. 

Podsumowanie wyników LKSW Dan na turnieju taekwondo ITF Moravia Open w Ostrawie:

- Daniel Cur - złoto układy, srebro walki
- Małgorzata Ciesielska - srebro walki, brąz układy
- Tomasz Gumienniak - srebro układy
- Mateusz Buda - brąz walki 
- Daniel Marciszkiewicz - złoto walki
- Natalia Oleszek - srebro układy
- Łukasz Oleszek - złoto układy
- Paweł Wilczopolski - złoto walki, brąz układy (półfinał przegrany z Tomkiem Gumienniakiem)
- Jakub Trześniak - brąz walki (półfinał przegrany z Pawłem Wilczopolskim)
- Oliwia Frączyk - srebro układy, złoto walki, srebro techniki specjalne
- Julia Matyś - złoto walki 
- Adrianna Skowrytko - brąz walki

 W klasyfikacji drużynowej ekipa polska złożona LKSW Dan i PKSW Azja Pabianice startująca pod marką ITF Union Polska zajęła trzecie miejsce za drużyną gospodarzy (TKD Karvina) i reprezentacją Słowenii.