Nasi za granicą

W stolicy Macedonii Skopje w dniach 2-10 września odbywały się mistrzostwa Europy w kickboxingu kadetów i juniorów. W szranki stanęło 1563 zawodników reprezentujących 37 krajów. Barw Polski broniło około 150 kickbokserów. W ekipie tej znalazła się także zawodniczka naszego klubu Zuzanna Wesołowska, która w formule pointfighting juniorek do 55 kg wygrała w 1/8 finału pojedynek z Austriaczką Lisą Heim, zaś w walce o wejście na podium uległa aktualnej mistrzyni świata, Włoszce Beatrice Zucchelli zajmując ostatecznie miejsca 5-8.

9 września w miejscowości Motherwell koło Glasgow odbyły się otwarte mistrzostwa Szkocji w taekwondo. Wśród startujących znalazł się nasz reprezentant Marcin Gupta. Mimo niepełnej dyspozycji spowodowanej przeziębieniem świdniczanin wywalczył kolejny medal na międzynarodowym turnieju, zapisując na koncie srebro w walkach indywidualnych semi-contact seniorów-czarnych pasów.