Wyjazdowy weekend - Ostrawa i Katowice

Na dwóch frontach walczyli w ostatni weekend zawodnicy naszego klubu. W czeskiej Ostrawie 22 kwietnia odbyła się kolejna edycja turnieju taekwondo dla dzieci "Ippon Cup". W szranki stanęło 190 zawodników z 13 ekip z Czech i Polski. LKSW Dan reprezentowała trójka zawodników, która wywalczyła cztery medale. Złoto w walkach light-contact i srebro w kopnięciach szybkościowych zapisał na koncie Michał Markowski, zaś Kuba Wojciechowski był trzeci w konkurencji technik specjalnych i drugi w układach formalnych ustępując jedynie innemu polskiemu zawodnikowi z Pabianic. Bardzo blisko medalu w walkach soft-stick był Kuba Markowski, niestety nasz reprezentant minimalnie przegrał pojedynek o trzecie miejsce. Polska ekipa złożona z zawodników z PKSW Azja Pabianice i LKSW Dan Świdnik zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej imprezy.

Z kolei 23 kwietnia w Katowicach rozegrano zawody o Puchar Górnego Śląska w kickboxingu. LKSW Dan reprezentował tylko jeden zawodnik - Paweł Zdun, który jednak stuprocentowo wykonał plan zwyciężając w walkach juniorów light-contact -63 kg, seniorów pointfighting -69 kg oraz zdobywając puchar dla najlepszego juniora imprezy. Kolejnym startem LKSW Dan będzie udział w mistrzostwach Polski w kickboxingu, które odbędą się w dniach 5-7 maja w Rydzynie koło Leszna.