Międzynarodowy kurs instruktorski w Pabianicach

W dniach 27-29 stycznia w Pabianicach odbył się międzynarodowy kurs instruktorski taekwondo, który poprowadził mistrz Don Dalton z Irlandii (8.dan), prezydent ITF Union. W szkoleniu udział wzięli ćwiczący z Polski, Ukrainy, Litwy, Hiszpanii i Anglii, posiadacze stopni mistrzowskich od pierwszego do szóstego dana i najwyższych stopni uczniowskich. Szczególnym zaangażowaniem i poziomem technicznym wykazała się ekipa ukraińska, której trzej członkowie przejechali w drodze na szkolenie około 900 km w każdą stronę. Podczas czternastu godzin zajęć trenowano szeroki zakres materiału technicznego taekwondo, od układów poprzez walkę do samoobrony.  Mistrz Dalton duży nacisk położył na szczegóły techniczne oraz na metodykę nauczania poszczególnych elementów w zależności od grupy wiekowej. Podkreślał także rolę instruktora w kształtowaniu postawy moralnej wychowanków i dzielił się licznymi anegdotami ze swoich podróży i spotkań z różnymi mistrzami taekwondo. Udział zawodników z różnych krajów dał ćwiczącym szansę wymiany doświadczeń i porównywania poziomu technicznego. Wśród uczestników znalazła się trójka reprezentantów LKSW Dan – główny trener klubu Piotr Bernat, który brał już udział w podobnym szkoleniu w 2016 roku w Budapeszcie i był jednym z inicjatorów zorganizowania kursu w Polsce, oraz debiutujący na takim szkoleniu Piotr Żołędź i Małgorzata Ciesielska. Organizatorem imprezy był instruktor Grzegorz Sokołowski i jego klub PKSW Azja Pabianice, który od lat już współpracuje ze świdnickimi sportowcami. Mistrz Dalton zapowiedział swoje wizyty w bieżącym roku także na Ukrainie i na Litwie – niewykluczone, że w seminariach w tych krajach także wezmą udział danowcy.