Mistrzostwa Polski w kickboxingu - Będzin

W dniach 22-23 kwietnia 2023 r. reprezentacja naszego klubu uczestniczyła w Będzinie w mistrzostwach Polski w kickboxingu juniorów, seniorów i weteranów w formułach pointfighting i light-contact oraz kadetów w formule kick-light. W największej liczebnie imprezie PZKB w bieżącym roku uczestniczyło ogółem 97 klubów wśród seniorów, juniorów i weteranów oraz 93 kluby wśród kadetów, co dało prawie 1000 startów indywidualnych. Znana nam dobrze hala Będzin Arena jest wręcz wymarzonym miejscem do tego typu imprez, więc nie odczuwało się ciasnoty. Naszych barw broniła czwórka zawodników. Wśród kadetów wystartował nasz jedyny reprezentant Kacper Głowienka, dla którego był to drugi w życiu start w formule kick-light (pierwszy miał miejsce prawie dwa lata temu). Kacper w świetnym stylu wygrał dwa kolejne pojedynki. Ćwierćfinał po zaciętej walce zakończył się werdyktem 1:2 na korzyść rywala z Piechotka Team, przy czym odwrotny wynik też trudno byłoby uznać za niesprawiedliwy. Wśród juniorów złoto wywalczył Michał Błaziak w formule pointfighting -79 kg po dwóch wygranych pojedynkach. Niewiele brakowało też do medalu w light-contact, jednak w walce ćwierćfinałowej lepszy okazał się rywal z Łukowa. Srebro w pointfighting -63 kg przypadło w udziale Kubie Trześniakowi, którego po zmianie kategorii na wyższą zastopował w finale świetnie dysponowany Jakub Kasprowicz z Top Team Poland Warszawa. Obaj zawodnicy spotkali się ponownie w finale konkurencji Grand Champion i ponownie górą był nasz wieloletni znajomy ze stołecznego klubu. Jakub Trześniak wystartował też w formule light-contact, gdzie efektownie pokonał pierwszego rywala. Niestety, doznał w tej walce silnego stłuczenia uda i biorąc pod uwagę start w jego wiodącej dyscyplinie pointfighting kolejnego dnia zdecydowaliśmy się zrezygnować z dalszych walk w light. Michał Markowski przywiózł z Będzina dwa brązowe medale w walkach juniorów -69 kg, przy czym, co ciekawe, tym razem znacznie lepszy występ zanotował w light-contact. Po wymęczonej pierwszej walce w ćwierćfinale pokonał rywala z Piaseczna kończąc pojedynek efektowną techniką obrotową, zaś w półfinale niejednogłośnie uległ zawodnikowi z Jarosławia.

Organizatorzy zadbali o świetną halę, bardzo efektowne medale i nagrody (włącznie z wartościowymi voucherami od sponsora dla najlepszych zawodników) i obecność Przemysława Salety jako gościa honorowego - za stronę organizacyjną należą się brawa! Słabymi punktami było nielogiczna kolejność rozgrywania konkurencji (pointfighting jako ostatnia formuła po ciężkich walkach w licznie obsadzonych konkurencjach light-contact i rozegranie Grand Champion w czasie, gdy ekipy już wyjeżdżały z zawodów) i pozostawiające wiele do życzenia interpretacje sędziowskie - przede wszystkim w zakresie dozwolonego kontaktu, gdzie wiele walk przeradzało się w full-contact na macie, jak i w odniesieniu do niezwykle kontrowersyjnych przepisów dotyczących liczeń w walkach planszowych - jeden z naszych zawodników został wyliczony po... niedozwolonym ciosie kolanem ze strony rywala. W sumie jednak zawody możemy uznać za udane, choć rzecz jasna wyniki mogłyby być jeszcze lepsze!

Wyjazd był kolejną okazją do spotkania z ekipą PKSW Azja Pabiance, wspólnego kibicowania, sekundowania i współpracy na turnieju. Spotkaliśmy też wielu znajomych z innych klubów, którym serdecznie dziękujemy za pracowicie spędzony wspólny weekend. Kolejną imprezą PZKB będą dla nasz mistrzostwa Polski dzieci i kadetów w formułach pointfighting i light-contact, które odbędą się w pierwszy weekend czerwca w Bałtowie.

Przygotowania zawodników LKSW Dan do mistrzostw Polski w kickboxingu w bieżącym sezonie wspiera Gmina Miejska Świdnik pod patronatem burmistrza Świdnika Waldemara Jaksona oraz Powiat Łęczyński w Łęcznej w ramach realizacji zadań publicznych "Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży w kickboxingu oraz udział we współzawodnictwie sportowym" (Gmina Świdnik) oraz "Mistrzowie kickboxingu z Powiatu Łęczyńskiego – wsparcie przygotowań do mistrzostw Polski w kickboxingu (III edycja)" (Powiat Łęczyński)