Kickboxing Polish Open 2022

W Janowie Podlaskim w dniach 10-11 grudnia 2022 rozegrano międzynarodowy Puchar Polski w kickboxingu - Polish Open. W scenerii janowskiego hotelu Zamek rywalizowali sportowcy z Polski, Czech, Litwy, Łotwy i Izraela. Pierwszego dnia turnieju naszym jedynym reprezentantem był Paweł Bielecki, który w kategorii -42 kg kadetów młodszych wykazał się stuprocentową skutecznością i zdobył złota tak w pointfighting, jak i light-contact, dodatkowo kończąc finał light przed czasem efektowną obrotówką. Był to ostatni start Pawła w tym roku i zarazem w kategorii kadeta młodszego.

Drugiego dnia rywalizowali nasi zawodnicy w kategorii dzieci, dla których była to przede wszystkim okazja do zebrania kolejnego doświadczenia na latach PZKB. Najbliżej złota była tym razem Ada Kaźmierczak - chociaż startowała w wyższej kategorii wagowej ze względu na brak rywalek w swojej, przegrała finał po zaciętej walce zdobywając srebro. Blanka Paprocka zdobyła drugi srebrny medal, zaś brązy przypadły w udziale Nikoli Okapie (dwa), Krystianowi Paprockiemu i Szymonowi Rozwadowskiemu. Tym razem poza podium znaleźli się Kacper Zawadzki i Karol Ponieważ.