Pointfighting Grand Prix 2022

W niedzielę 13 listopada w hali Szkoły Podstawowej nr 7 odbyła się piąta edycja otwartego Pucharu Polski dzieci, kadetów i juniorów w kickboxingu Pointfighting Grand Prix 2022. Turniej ten zalicza się do najmocniej obsadzonych imprez pointfighting w kraju. W szranki stanęły ekipy 21 klubów, których reprezentanci zgłosili się do 286 startów indywidualnych. Obecni byli niemal wszyscy medaliści niedawnych mistrzostw świata we Włoszech, liczni mistrzowie i wicemistrzowie Polski oraz trenerzy kadr narodowych. Gościem specjalnym imprezy był prezes Polskiego Związku Kickboxingu i pierwszy polski mistrz świata w tej dyscyplinie - Piotr Siegoczyński. Mimo bardzo silnej obsady nasza ekipa zaprezentowała się znakomicie wygrywając klasyfikację klubową z 11 złotymi medalami, wyprzedzając warszawskie kluby Top Team Poland (6 złotych medali) i Ninja Academy Warszawa (5 złotych medali). Tym samym udało nam się poprawić nasz najlepszy wynik z pierwszej edycji turnieju. Najlepszymi zawodnikami turnieju zostali:
- dzieci - Zuzanna Węgrzyn (X Fight Piaseczno), Marcel Gugułka (Akademia Sztuk Walki Go Fight Łęczna)
- kadeci młodsi -  Natalia Kowalska (Pabianicki Klub Sztuk Walki Azja Pabianice), Paweł Bielecki (LKSW Dan Świdnik)
- kadeci starsi - Nina Śmigielska (Ninja Academy Warszawa), Kacper Głowienka (LKSW Dan Świdnik)
- juniorzy - Wiktoria Lendzion (Top Team Poland Warszawa), Jakub Trześniak (LKSW Dan Świdnik)


Każdy z trójki naszych najlepszych - Paweł Bielecki, Kacper Głowienka i Jakub Trześniak- stawał na najwyższym podium dwukrotnie, triumfując tak w swojej, jak i w wyższej kategorii wagowej. Na szczególne wyróżnienie zasłużył Jakub Trześniak. Aktualny mistrz Polski i kadrowicz w wadze -57 kg tym razem wystąpił w wyższych wagach -63 i -69 kg i nie tylko w obu zdobył złota, ale w obu pokonał aktualnych złotych medalistów MP. Na najwyższym stopniu podium stanęli także: debiutantka Oliwia Kuraś w kat. -24 kg dziewczynek, Kacper Kuraś - dwukrotnie w kat. -37 kg i -42 kg kadetów starszych, Michał Markowski w kat. -74 kg juniorów oraz Igor Głowienka w kat. +47 kg kadetów młodszych. Ta ostatnia okazała się "danowską" kategorią, gdyż na drugim i trzecim miejscu znaleźli się również reprezentanci świdnickiego klubu - Jan Hawrysz i Jakub Ciołek. Srebrne medale wywalczyli: Maja Besztak (-42 kg kadetek młodszych), Krystian Paprocki (+36 kg chłopców), Michał Błaziak (-84 kg juniorów), Igor Głowienka (-47 kg kadetów młodszych), Igor Kwiatkowski (-28 kg kadetów młodszych),a brązowe Ada Kaźmierczak (-36 kg dziewczynek), Łucja Sidor (-36 kg dziewczynek), Nikola Okapa (-33 kg dziewczynek), Michał Błaziak (-79 kg juniorów), Maksymilian Szłapa (-63 kg kadetów starszych), Filip Daniel (-57 kg kadetów starszych), Hanna Czubacka (-46 kg kadetek starszych), Maria Skiba (-60 kg kadetek starszych). Podczas uroczystego otwarcia imprezy prezes PZKB wręczył brązowe medale za zasługi dla polskiego kickboxingu szkoleniowcom LKSW Dan Świdnik - Łukaszowi Staińskiemu i Bartłomiejowi Danielowi, którzy w tym roku obchodzą swoje jubileusze - odpowiednio 25- i 20-lecia uprawiania sportów walki.

Wręczono także klubowe upominki dla zawodników LKSW Dan, którzy w październiku reprezentowali Polskę na mistrzostwach świata w Lido di Jesolo - wręczenia dokonał goszczący na turnieju Łukasz Reszka - Starosta Świdnicki. Zawody rozegrano pod honorowym patronatem burmistrza Świdnika Waldemara Jaksona, przy wsparciu Gminy Miejskiej Świdnik, Powiatu Świdnickiego w Świdniku oraz firm Remondis Świdnik, PEC Świdnik, Zielona Energia i Czarny Rycerz. Uczestnikom bardzo przypadła do gustu forma sponsoringu zaproponowana przez firmę Akcja MASAŻ - przez całą pierwszą część turnieju można było skorzystać bezpłatnie z zabiegów masażysty. Mimo nałożenia się terminów imprez i mniejszego niż oczekiwano składu sędziowskiego imprezę rozegrano na czterech planszach kończąc ją o godz. 18.00. Funkcję sędziego głównego po raz pierwszy na turnieju pełnił Dominik Szymczak, godnie zastępując goszczącego regularnie w Świdniku Jerzego Bassę. Tradycyjnie już na Pointfighting Grand Prix zwycięzcy otrzymują nie tylko medale, ale także specjalnie projektowane statuetki. W tym roku i w tym zakresie pobito kolejny rekord - trofea ważyły łącznie prawie 90 kg! 


Jak zwykle gratulujemy wszystkim uczestnikom imprezy, a szczególne podziękowania kierujemy do drużyny Pabianicki Klub Sztuk Walki AZJA, którzy razem z nami przygotowują się do startów na wspólnych obozach i konsultacjach, a pojedynki między zawodnikami Two Teams One Spirit - Taekwon-do & Kickboxing na turniejach to zawsze "rodzinne" starcia na dobrym poziomie! Miło było także gościć wraz z Azjatami dwójkę ukraińskich zawodników z Lock&Load Fight Project, dzięki którym nasza impreza nabrała międzynarodowego charakteru. 
Chociaż dopiero zakończyliśmy tegoroczną edycję, już zaczynamy rozmowy na temat Pointfighting Grand Prix 2023 i mamy nadzieję ponownie gościć na nim najlepszych młodych pointfighterów z całego kraju. Do zobaczenia w Świdniku za rok!