Obóz letni Krasnobród 2022

W dniach 13-22 sierpnia w Krasnobrodzie odbył się letni obóz sportowo-wypoczynkowy Two Teams One Spirit Summer Camp. Był to największy liczebnie od kilku lat obóz letni organizowany przez nasze kluby. Jak co roku od lat większość stanowili reprezentanci LKSW Dan Świdnik oraz PKSW Azja Pabianice, ale nie zabrakło gościnnego udziału kilku osób z klubów: Gladius Ostróda, WCSW Wołomin, AZS AWF Warszawa oraz zawodnika ze Szkocji. Wśród uczestników znalazła się dziesiątka reprezentantów Polski na zbliżające się mistrzostwa świata kadetów i juniorów w kickboxingu. Ośrodek „U Buzunów” zapewnił świetne warunki tak do treningu, jak i wypoczynku, a o zajęcia zadbał zespół szkoleniowców nie tylko z Dana i Azji. W tym roku za treningi z zakresu przygotowania ogólnego odpowiadała trenerka Katarzyna Lis, była medalistka mistrzostw Europy w taekwondo olimpijskim i absolwentka AWF. Ponownie też naszych sportowców odwiedził włoski trener Manuel Nordio, który przez dwa dni prowadził zajęcia dla wszystkich grup szkoleniowych. Nie zabrakło także aktywności nie związanych ze sportami walki – uczestnicy korzystali z basenu w ośrodku, wybrali się m. in. do parku linowego, zwiedzili lokalne muzeum i ścieżkę edukacyjną „Park Jurajski”. Ciekawostką były spontanicznie zorganizowane zajęcia ze spotkaną na miejscu uchodźczynią z Ukrainy, która w swoim kraju była wykładowczynią w szkole artystycznej. Na zakończenie obozu odbył się egzamin na stopnie w taekwon-do i kickboxingu, w którym wzięła udział prawie połowa uczestników obozu. Kolejna edycja obozu jest planowana na sierpień 2023 w tym samym miejscu.