Mistrzostwa Polski w kickboxingu - Zawiercie

W Zawierciu odbyły się w dniach 27-29 maja br. mistrzostwa Polski w kickboxingu. Rywalizowali kadeci w formule kick-light, juniorzy w pointfighting, light-contact i kick-light oraz seniorzy i mastersi w pointfighting i light-contact. Impreza miała rekordową w historii polskiego kickboxingu frekwencję - zawodnicy zgłosili się do prawie 1100 startów indywidualnych. Barwy LKSW Dan Świdnik reprezentowała piątka zawodników. Jedyny kadet w ekipie - Paweł Bielecki zdominował kategorię do 37 kg kadetów młodszych kick-light, wygrywając wszystkie walki włącznie z finałem przed czasem, większość już w pierwszej rundzie. Za swój start otrzymał także puchar dla najlepszego kadeta młodszego mistrzostw. Kolejny rekord zapisał na koncie Jakub Trześniak. Przed tygodniem zdobył czwarty z rzędu tytuł mistrza Polski w taekwon-do w formule semi-contact, w Zawierciu natomiast wywalczył czwarty z rzędu tytuł mistrza Polski w kickboxingu w formule pointfighting, na dodatek kończąc walkę finałową w kategorii -57 kg juniorów przed czasem. Dwa srebrne medale w pointfighting seniorek, w kategoriach -65 kg i open, wywalczyła Adrianna Skowrytko, a medalowy łup uzupełnił brąz Michała Markowskiego w pointfighting juniorów -69 kg.