Puchar Europy w kickboxingu - Chorwacja

W dniach 11-13 lutego w chorwackiej miejscowości Karlovac odbył się Puchar Europy w kickboxingu "Karlovac Open". W szranki stanęło prawie 1000 zawodników ze 143 klubów i 27 krajów, zgłoszonych do ponad 1600 startów indywidualnych. W tym gronie znalazło się także czterech LKSW Dan Świdnik. Ich łupem padło w Chorwacji osiem medali. Czterokrotnie na podium stawał Jan Hawrysz, który wśród kadetów młodszych wywalczył srebrne medale  w pointfighting do 42 kg i do 47 kg, a brązowe w kategoriach Grand Champion i light-contact -42 kg. Wynik jest tym cenniejszy, że był to pierwszy start naszego zawodnika po kilkumiesięcznej przerwie. Dwa medale przywiózł z Karlovaca Igor Głowienka (kadet młodszy do 42 kg), który był drugi w light-contact i trzeci w pointfighting. Brązowy medal w formule kick-light kadetów młodszych do 37 kg wywalczył Paweł Bielecki, który pokonał w świetnym stylu Węgra, a w półfinale uległ po niezwykle wyrównanym pojedynku zawodnikowi izraelskiemu (dwóch z trzech sędziów punktowało remis). Kacper Kuraś zapisał na koncie brąz w light-contact kadetów starszych do 37 kg przegrywając z aktualnym wicemistrzem Europy. Był to pierwszy start danowców w 2022 roku, będący także pierwszym poważnym sprawdzianem przed planowanymi na wrzesień mistrzostwami świata w kickboxingu.