MIstrzostwa Polski PZT ITF - Będzin

W sobotę 2 października nasza drużyna po raz pierwszy wystąpiła na mistrzostwach Polski organizowanych przez Polskie Zrzeszenie Taekwon-do ITF. W Będzinie wystartowała czternastka danowców. Pierwszy krajowy start w tym sezonie wypadł nadzwyczaj dobrze, i to pomimo dość niekompletnego składu osłabionego dodatkowo nieobecnością Janka Hawrysza, który doznał kontuzji na szkolnych zawodach tuż przed wyjazdem. Danowcy stanęli na podium 26 razy, z czego piętnastokrotnie zdobywali złoto. Nasi bardzo dobrze zaadaptowali się do różnic w przepisach i w kilku przypadkach całkowicie zdominowali kategorie. Jakub Trześniak, Maksymilian Szłapa w walkach przerywanych wygrali wszystkie walki przed czasem, Kacper Kuraś jedynie walkę finałową zakończył w przewidzianym czasie kończąc trzy poprzednie przewagą techniczną 10 punktów, zaś Paweł Wilczopolski tryumfował w dwóch formułach walki - semi- i light-contact, również kończąc dwa pojedynki przed czasem. Pięcioro zawodników stanęło dwukrotnie na najwyższym stopniu podium - obok wspomnianych Trześniaka, Kurasia i Wilczopolskiego sztuka ta udała się Mai Besztak i Michałowi Markowskiemu. Sukces jest tym większy, że klub był reprezentowany w niepełnym składzie - nie wystartował m. in. złoty medalista Pucharu Świata Jan Hawrysz, który tuż przed wyjazdem doznał kontuzji w szkolnych zawodach. Zarazem jednak zdajemy sobie sprawę, że do szczytu naszych możliwości i pełnej formy jeszcze daleka droga. Bardzo cennym aspektem wyjazdu był jednak start w nowym otoczeniu i rywalizacja z innymi niż zwykle przeciwnikami, a humor poprawiły nam bardzo efektowne medale i puchary indywidualne! W klasyfikacji drużynowej nasz klub zajął trzecie miejsce za Tigerem Dzierżoniów i Jurajską Akademią Sportu Łazy. Siódme miejsce (również nagrodzone pucharem) zdobyła pabianicka Azja #2teams1spirit, której zawodników kolejny raz mogliśmy wspólnie dopingować, a na dodatek trener Grzegorz Sokołowski został mistrzem Polski PZT ITF w układach seniorów... Nie zabrakło też tradycyjni kilku danowsko-azjatyckich pojedynków, jak zwykle na wysokim poziomie i w świetnej atmosferze. Teledysk z wyjazdu znajduje się w dziale "Filmy".

Nasze wyniki medalowe:

Weronika Widzińska  - złoto układy, srebro walki semi-hogo (przegrana z Mają Besztak), brąz szybkościówki
Maja Palonka – brąz walki semi-hogo
Maja Besztak - złoto walki semi-hogo, złoto układy
Igor Głowienka - złoto walki semi-hogo, srebro techniki specjalne, srebro szybkościówki
Maksymilian Szłapa - złoto walki semi-hogo (wszystkie walki wygrane przed czasem), brąz techniki specjalne
Kacper Kuraś - złoto walki semi-hogo (3 walki wygrane przed czasem), złoto techniki specjalne
Karol Barczak - brąz układy
Kuba Ślązak - brąz walki semi-hogo
Szymon Hawrysz - złoto układy
Kuba Trześniak - złoto walki semi-contact (wszystkie walki wygrane przed czasem), złoto techniki specjalne
Kacper Głowienka - złoto walki semi-contact, srebro techniki specjalne, brąz walki light-contact