Obóz letni Lubenia 2021

W dniach 12-22 sierpnia 2021 r. gościliśmy w Lubeni koło Rzeszowa na obozie Taekwon-do & Friends Summer Camp 2021. W obozie wraz z kadrą i gośćmi zagranicznymi wzięła udział równo setka uczestników Ponownie obok zawodników dwóch klubów Two Teams One Spirit, czyli Dana Świdnik i Azji Pabianice gościliśmy dwójkę zaprzyjaźnionych z nami zawodników WCSW Wołomin. Podczas obozu zorganizowaliśmy dwa seminaria szkoleniowe. Pierwsze - z zakresu light-contact - poprowadził trener włoskiej kadry i teamu Light Revolution Manuel Nordio, który zaprezentował ciekawe rozwiązania taktyczne, odbiegające znacznie od obserwowanej często na turniejach LC "twardej" walki. Świetna technika rąk, ciekawe zmiany płaszczyzn ataku, łączenia z kopnięciami i podcięciami, odniesienia na bieżąco do przepisów, a to wszystko prezentowane jak zwykle w znakomitej atmosferze sprzyjającej nauce.

Drugie szkolenie prowadził bułgarski rodzinny team - Ivaylo Radulov i Borislav Radulov. Obaj jak zwykle przypomnieli nam, że detale w podstawach często decydują o wygranej. Było jak zwykle interesująco, szybko oraz nisko ;) Atmosfera na obu szkoleniach była znakomita, a przy okazji towarzyskich sparingów nasi najlepsi stwierdzili, że tytułu mistrza świata Borislav nie wygrał na pewno przypadkiem.

Polską część obozowej kadry szkoleniowo-opiekuńczej stanowili Piotr Bernat, Grzegorz Sokołowski, Piotr Kowalski, Łukasz Staiński, Adrianna Skowrytko, Katarzyna Lis, Emilia Szalak, Miłosława Sysio i Kamila Szymańska-Waga. Oprócz treningów odbyły się wycieczki do Rzeszowa, do parku wodnego w Strzyżowie, dyskoteka, tradycyjna gra obozowa. Na zakończenie zorganizowano egzaminy na stopnie uczniowskie i mistrzowskie w taekwon-do, w wyniku których w naszych klubach przybyły nowe czarne pasy: Patryk Jagodziński i Oliwier Baranowski z Azji Pabianice zdobyli II dan, zaś Michał Markowski z Dana Świdnik I dan - serdecznie gratulujemy! Egzaminowali instruktorzy międzynarodowi ITF Union Piotr Bernat i Grzegorz Sokołowski, asystował Piotr Kowalski.

Podsumowując - obóz był dla nas dużym wyzwaniem pod kilku względami. Od ubiegłego roku grupa zwiększyła się prawie dwukrotnie, czego nie można powiedzieć o liczebności kadry. Nie spoczywamy na laurach, już planujemy wyjazd w kolejne wakacje, już zastanawiamy się, co zmienić, co poprawić. Cieszy zaangażowanie uczestników i cieszą pozytywne oceny, jakie otrzymaliście od gości zagranicznych (oczywiście, wraz z zestawem sugestii, co należy poprawić). Dziękujemy wszystkim osobom wspierającym. Miło widzieć, jak nasi najmłodsi z pierwszych wspólnych obozów dorastają i stanowią obozową "starszyznę", która potrafi teraz dawać wsparcie i przykład młodszym. Cieszymy się, gdy młodsi jadąc pierwszy raz z nami dają radę. Oby tak dalej!

Niemal niezauważalnie przeszedł nam jubileusz - był to dziesiąty obóz organizowany wspólnie z Azją Pabianice. Szczerze mówiąć, trudno nam sobie wyobrazić, że kiedykolwiek było inaczej i na obozach byliśmy bez pabianickiej gromady. Życzymy Wam i sobie kolejnych dziesiątek!