Mini Puchar Pabianic 12.6.2021

Przez kilka lat w okolicach Dnia Dziecka regularnie gościliśmy w zaprzyjaźnionym klubie Azja na towarzyskim Pucharze Pabianic w taekwon-do. Odbyło się łącznie osiem edycji, z czego siedem w formule otwartej. Zeszłoroczne obostrzenia uniemożliwiły rozegranie dziewiątego wydania imprezy. W tym roku w ramach powrotu do normalności 12 czerwca ponownie spotkaliśmy się w Pabianicach, ale w kameralnych warunkach, z udziałem jedynie dwóch klubów i w szkolnej sali, gdzie trenują Azjaci. Z tego też względu zawody ochrzczono "Mini Pucharem Pabianic", planując oficjalną IX edycję za rok. Jak zwykle priorytetem była dobra zabawa, spotkanie młodych zawodników i integracja, chociaż więc jak co roku rozdano dziesiątki medali, pamiątkowych koszulek i sporo łakoci, wyniki nie były najważniejsze - tym bardziej, że kategorie często spontanicznie zmienialiśmy w ramach zdroworozsądkowego podejścia. Z kronikarskiego obowiązku warto jednak dodać, że rywalizacja była efektowna, a brak tzw. spinki pozwalał uczestnikom zaprezentować wiele ze swego arsenału umiejętności. Dziękujemy Grzegorzowi Sokołowskiemu i Pabianickiemu Klubowi Sztuk Walki Azja za kolejną udaną wizytę i odliczamy czas do kolejnego spotkania #2teams1spirit!