European Kickboxing Challenge - Sulejówek

12 września 2020 r. 10-osobowa ekipa LKSW Dan wystąpiła po raz pierwszy na turnieju European Kickboxing Challenge w podwarszawskim Sulejówku. Miała to być w zamyśle impreza międzynarodowa, jednak pandemia pokrzyżowała plany i rozegrano ją w obsadzie jedynie krajowej. W szranki stanęli reprezentanci 25 klubów. Danowcy wywalczyli łącznie 8 złotych, 6 srebrnych i 7 brązowych medali. Dla naszych zawodników był to przede wszystkim sparing przed mistrzostwami Polski kadetów młodszych, zaplanowanymi na początek października w Węgrowie. Największą niespodzianką wyjazdu był złoty medal debiutującego w kickboxingu Maksymiliana Szłapy, który po półfinałowym zwycięstwie nad zawodnikiem Ninja Academy Warszawa w finale pokonał klubowego kolegę Janka Hawrysza. Na duże wyróżnienie zasłużył także Kacper Głowienka startujący ponownie po dłuższej przerwie w barwach LKSW Dan. W formule pointfighting nieznacznie przegrał walkę finałową z Dawidem Ciepłuchem z Piechotka Team Zalewo, choć popisał się w pierwszej rundzie piękną akcją techniką obrotową z wyskoku w głowę rywala. W formule light-contact po dwóch walkach wygranych przed czasem zrewanżował się temu samemu zawodnikowi, również nieznacznie wygrywając finał niejednogłośną decyzją sędziowską. Starszy brat zawodnika z Zalewa, Oskar Ciepłuch, stoczył zacięty pojedynek finałowy w pointfighting z Kubą Trześniakiem. Pierwsza runda ułożyła się niepomyślnie dla naszego reprezentanta - rywal miał trzy punkty przewagi. Kuba jednak udowodnił, że zdobyty tydzień temu tytuł mistrza Polski nie był dziełem przypadku wygrywając ostatecznie 13:10.

Pełne wyniki LKSW Dan:

- Jakub Trześniak - złoto pointfighting,
- Kacper Głowienka - złoto light-contact, srebro pointfighting
- Igor Głowienka - złoto light-contact, srebro pointfighting
- Hanna Czubacka - złoto light-contact, brąz pointfighting
- Kacper Kuraś - srebro light-contact (po finale przegranym z Igorem Głowienką), brąz pointfighting
- Maksymilian Szłapa - złoto pointfighting, złoto kopnięcia szybkościowe
- Jan Hawrysz - srebro pointfigthing (po finale przegranym z Maksymilianem Szłapą), srebro kopnięcia szybkościowe, brąz softy
- Jakub Wojciechowski - złoto kopnięcia szybkościowe, srebro pointfighting, brąz light-contact
- Szymon Hawrysz - brąz pointfighting
- Antoni Hawrysz - złoto kopnięcia szybkościowe, brąz pointfighting, brąz softy

Działalność LKSW Dan wspiera Gmina Miejska Świdnik.