VIII Piaseczno Open

7 marca w Warszawie odbyła się ósma edycja turnieju kickboxingu Piaseczno Open. Organizowany przez miejscowy klub X-Fight turniej cieszy się od lat dużym zainteresowaniem najmłodszych sportowców. W tym roku wystartowały w nim ekipy 13 klubów, które zgłosiły się ogółem do 149 startów indywidualnych. Barwy LKSW Dan Świdnik reprezentowała trójka zawodników, którzy wywalczyli 4 medale. Jakub Trześniak i Tomasz Gumienniak w kategorii kadetów starszych -57 kg po pokonaniu półfinałowych rywali z Warszawy i Węgrowa spotkali się w finale, w którym lepszy okazał się Kuba. Michał Markowski dwukrotnie (w kat. -63 i -69 kg) walczył w półfinale z zawodnikiem kadry Polski Filipem Suderem z Prime Wieliczka i dwukrotnie rywal okazał się lepszy, w wyniku czego nasz reprezentant przywiózł z Piaseczna dwa brązy. Turniej był zaplanowany jako sprawdzian przed mistrzostwami Polski kadetów, jednak zaplanowany na pierwszy weekend kwietnia krajowy czempionat został przełożony na późniejszy termin z powodu zagrożenia epidemiologicznego.