Prezydent ITF Union w Świdniku

LKSW Dan Świdnik zorganizował 8 grudnia seminarium szkoleniowe taekwondo, które poprowadził irlandzki mistrz Don Dalton, posiadacz stopnia IX dan, prezydent międzynarodowej organizacji ITF Union. Okazją było przypadające w tym roku 25-lecie świdnickiego klubu. W szkoleniu wzięło udział około 150 uczestników, w ogromnej większości reprezentantów naszego klubu. Gościnnie dołączyli zawodnicy z Pabianic, Wesołej i Dźwirzyna oraz trójka angielskich gości - instruktor Antony Tolley z żoną Stacey i córką Alisabeth, wszyscy również trenujący. Najmłodsi uczestnicy mieli po cztery lata, najstarszy dawno przekroczył sześćdziesiątkę. Była to już trzecia wizyta Dona Daltona w naszym mieście. Od razu nawiązał świetny kontakt ze wszystkimi uczestnikami niezależnie od wieku, prowadząc intensywne, ciekawe zajęcia, które odbyły się w trzech grupach wiekowych. Treningom najmłodszych grup wiekowych przyglądała się liczna grupa rodziców, a dodatkowo grupa dorosłych trenująca w sekcji Masters uczestniczyła w zajęciach, nieraz ze swoimi dziećmi.

Na zakończenie seminarium odbył się próbny test dla kandydatów na styczniowy egzamin na czarne pasy, zaś Antony Tolley zdał pomyślnie sprawdzian na stopień VI dan. Warto wspomnieć, że rodzina taekwondoków z Anglii pozostała w Świdniku przez cały weekend, m. in. zwiedzając zabytki Lublina i uczestnicząc w treningach w LKSW Dan. Mistrz Dalton został także uhonorowany specjalnym dyplomem w podziękowaniu za długoletnią współpracę z LKSW Dan - warto przypomnieć, że to on właśnie egzaminuje świdnickich taekwondoków na czarne pasy. Podczas zajęć przeprowadzono również zbiórkę słodyczy dla podopiecznych Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Świdniku. Seminarium zorganizowano w ramach zadania publicznego przy wsparciu Gminy Miejskiej Świdnik.

W dziale "Filmy" znajduje się obszerny reportaż z seminarium, autorstwa Kamili Szymańskiej.