Taekwon-do Polish Open Cup Opole 16-17.11.2019

Rekordowa liczba 670 zawodników z 34 klubów Polski, Rosji, Czech, Białorusi, Mołdawii i Litwy wystąpiło w kolejnej edycji turnieju Taekwon-do Polish Open Cup rozgrywanego w dniach 16-17 listopada w Opolu pod patronatem Związku Sportowego Polska Unia Taekwon-do. Zawodnicy LKSW Dan Świdnik zdobyli 18 złotych, 12 srebrnych i 6 brązowych medali. Dzięki temu wynikowi 34-osobowa drużyna LKSW Dan Świdnik zajęła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, ustępując jedynie KS Orient Częstochowa liczącemu 134 zawodników, a wyprzedzając KCT Kraków. Swój dzień miał jeden z najmłodszych w ekipie Wiktor Szłapa, który w czterech startach zdobył trzy złote i jeden srebrny medal otrzymując puchar dla najlepszego zawodnika imprezy w kategorii dzieci. Tuż za nim w klasyfikacji najlepszych znalazł się Jan Hawrysz zdobywając dwa złota i dwa srebra, świetnie prezentując się zwłaszcza w walkach semi-contact i układach.

Trzy srebrne medale przypadły w udziale Mai Besztak. Trzykrotnie na podium stanął także kadet Jakub Trześniak, który tryumfował w walkach semi-contact i układach tradycyjnych i był trzeci w light-contact, co dało mu puchar dla najlepszego kadeta turnieju. Warto wspomnieć, że w light-contact nasz zawodnik był jednym z najmniejszych w kategorii i rywalizował ze znacznie wyższymi rywalami. W walkach nie miała sobie równych Emilia Szalak, zdecydowanie wygrywając tak semi, jak i light-contact i kończąc walkę finałową w semi przed czasem. Wyjazd do Opola zorganizowano przy wsparciu Gminy Miejskiej Świdnik.