Pointfighting Grand Prix po raz trzeci w Świdniku

W Świdniku odbyła się 19 października trzecia edycja Otwartego Pucharu Polski w kickboxingu "Pointfighting Grand Prix". Turniej podobnie jak w poprzednich latach zorganizował LKSW Dan Świdnik przy wsparciu Gminy Miejskiej Świdnik i pod patronatem burmistrza Świdnika Waldemara Jaksona. W szranki stanęły ekipy 18 klubów, których reprezentanci wystąpili w prawie 200 startach indywidualnych. Zmagania młodych sportowców obserwowali trenerzy kadr narodowych. W turnieju można było startować w dwóch kategoriach wiekowych, więc zawodnicy rywalizowali często nie tylko z medalistami mistrzostw Polski swojej kategorii, ale i sąsiedniej. Obok rywalizacji indywidualnej rozegrano turniej drużynowy w zespołach 4-osobowych (3 chłopców i dziewczyna), przy czym po raz pierwszy zezwolono na tworzenie drużyn międzyklubowych. Tutaj najlepiej zaprezentowała się ekipa juniorów zdobywając srebrne medale w składzie Albert Podstawka, Daniel Cur (zastąpiony w kolejnym pojedynku przez rezerwowego Michała Żołędzia), Kacper Guz i Emilia Szalak. Kadeci starsi, którzy nie mieli pełnej drużyny, wystąpili w składach mieszanych. Nie udało im się tu zdobyć krążka, aczkolwiek Kuba Trześniak i Paweł Wilczopolski zasłużyli na pochwałę startując wraz z kolegami z Ninja Academy Warszawa przeciwko znacznie roślejszym zawodnikom SW Prime Wieliczka.

W konkurencjach indywidualnych na szczególne wyróżnienie zasłużyła juniorka Emilia Szalak, która w finale kat. -70 kg po raz pierwszy pokonała utytułowaną Zuzannę Kalbarczyk z GOSRiT Luzino. Była szansa na powtórzenie wyniku w kat. -65 kg, tu jednak w finale lepsza okazała się Natalia Woińska z X-Fight Piaseczno. Złoto w najlżejszej kategorii -28 kg zdobyła Kinga Matysiak pokonując w finale w pięknym stylu rywalkę z Łukowa. Trzecie złoto w kat. +94 kg zapisał na koncie Kacper Guz, był jednak jedynym zawodnikiem w kategorii i otrzymał go bez walki. Pozostali zawodnicy wywalczyli brązowe medale: Olga Krawczyk (kadetka młodsza +47 kg), Kacper Kuraś (kadet młodszy -32 kg), Jakub Trześniak (kadet starszy w dwóch kategoriach: -47 kg i -52 kg), Tomasz Gumienniak (kadet starszy -52 kg), Paweł Wilczopolski (kadet starszy -57 kg), Michał Markowski (kadet starszy w dwóch kategoriach: -57 kg i -63 kg), Daniel Cur (junior w dwóch kategoriach: -57 kg i -63 kg).

W klasyfikacji drużynowej tryumfował X-Fight Piaseczno przed Ninja Academy Warszawa i WGSW Prime Wieliczka, zaś gospodarze uplasowali się tuż za podium.