One Passion TKD Camp Jantar 2019

Zawodnicy LKSW Dan powrócili z letniego obozu sportowego „One Passion Taekwondo Camp”, który odbył się w dniach 16-25 sierpnia w Jantarze. Udział wzięło w nim 150 uczestników, w tym 44 „danowców”. Oprócz nich nad Bałtyk wybrali się zawodnicy klubów: Azja Pabianice, Centuria Toruń, Knock-Out Team Bełchatów, TKD Wesoła, Ap Chagi Robuń i Gladius Ostróda. Zajęcia prowadzili instruktorzy poszczególnych klubów, posiadacze stopni mistrzowskich od I do VI dana, oraz goście z zagranicy. Treningi taekwondo poprowadził mistrz Juanito Jr Arsol VII dan z Włoch, który skupił się na zastosowaniu klasycznych technik w samoobronie. 47-letni włoski mistrz pochodzenia filipińskiego zaimponował uczestnikom sprawnością fizyczną, uczestnicząc normalnie w treningach wraz z młodszymi często o 30-35 lat zawodnikami. Drugim gościem zagranicznym był wybitny włoski instruktor kickboxingu – Manuel Nordio, trener juniorskiej kadry swojego kraju i szef grupy kickbokserskiej Light Revolution, który poprowadził zajęcia z zakresu taktycznych nowinek w światowym light-contact. Na zakończenie obozu odbył się egzamin na stopnie. Wśród osób, którym udało się uzyskać nowy pas, znalazła się jedenastka zawodników Dana. Jak co roku sport nie był jedynym tematem obozu. Odbyła się m. in. wycieczka do Malborka, zorganizowano nocną wyprawę na zbieranie bursztynu i grę terenową w sąsiednim lesie, a także „święto kolorów”. Już po raz drugi hitem okazała się trwająca przez cały obóz gra fabularna, która tym razem bazowała na postaciach znanych z książek i gier z serii „Wiedźmin”. Regularnie odbywały się też spotkania z zakresu treningu mentalnego.