Sparingi w Pabianicach

W sobotę 16 marca w Pabianicach odbyło się spotkanie sparingowe zaprzyjaźnionych klubów taekwondo. Udział w imprezie wzięło udział ponad 50 zawodników. Obok gospodarzy z PKSW Azja Pabianice przyjechali reprezentanci SKT Niedźwiedź Kępno-Kluczbork-Wieluń, KS Centuria Toruń i LKSW Dan Świdnik. Odbyły się dwa bloki treningowe, podczas których można było stoczyć walki sparingowe z zawodnikami innych klubów pod okiem sędziów. Tym razem głównym celem nie była wygrana, ale przetestowanie różnych rozwiązań taktycznych w warunkach zbliżonych do startowych. Zawodnicy skwapliwie skorzystali z tej okazji tocząc nieraz po kilkanaście pojedynków z różnymi przeciwnikami. Wyjazd do Pabianic był elementem przygotowań do turnieju Ippon Cup w czeskiej Ostrawie 30 marca oraz mistrzostw Polski w taekwondo (ZS PUT), które odbędą się w dniach 13-14 kwietnia w Częstochowie. Godny podkreślenia jest fakt, że udział w spotkaniu dzięki zaangażowaniu trenera pabianickiej Azji Grzegorza Sokołowskiego był bezpłatny.

Teledysk z imprezy znajduje się w dziale "Filmy".