IIC Pabianice - mistrz Don Dalton VIII dan

W weekend 26-27 stycznia w Pabianicach odbyła się kolejna edycja międzynarodowego kursu instruktorskiego (IIC) ITF Union, organizowanego przez klub Azja Pabianice przy współpracy Związku Sportowego Polska Unia Taekwon-do. Szkolenie poprowadził prezydent organizacji, mistrz Don Dalton VIII dan z Irlandii. Ponad 70 uczestników w ciągu prawie 12 godzin zajęć praktycznych i teoretycznych poznawało różne aspekty TKD. Była i walka sportowa, i układy, i walki krokowe, i niezwykle realistyczna samoobrona, i tradycyjne utwardzanie; było stare, dobre, twarde taekwon-do. Wiedza naszego gościa jest ogromna, a sposób przekazywania, otwartość i poczucie humoru wyjątkowe. Nie da się jednak ukryć, że po dwóch dniach wszystkich bolało wszystko - z tym większym uznaniem obserwowaliśmy najstarszego uczestnika kursu, 58-letniego mistrza Chrisa Beanlanda VII dan z Anglii, trenującego bez najmniejszej taryfy ulgowej. Miło było zobaczyć uczestników z kilku różnych organizacji TKD trenujących razem i w przyjaznej atmosferze pogłębiających swoją wiedzę. Na zakończenie kursu odbył się egzamin na stopnie, podczas którego jeden z instruktorów naszego klubu, prowadzący grupę masters w Świdniku oraz sekcję w Piaskach - Piotr Żołędź uzyskał stopień II dan.

Kurs spotkał się ze świetnymi ocenami uczestników, a wszystkich, którzy w tym roku nie zdecydowali się wziąć udziału, zapraszamy na edycję 2020 - najprawdopodobniej w Toruniu lub w Świdniku. Regularne uczestnictwo w szkoleniach to podstawa dla przekazywania wiedzy innym! O profesjonalne przygotowanie całości zadbał trener Grzegorz Sokołowski IV dan i ekipa PKSW Azja Pabianice, a wśród uczestników nie zabrakło wielu naszych przyjaciół z różnych klubów.