29 medali na Polish Open Cup!

29 medali wywalczyli zawodnicy naszego klubu na rozegranym 18 listopada w Opolu międzynarodowym Pucharze Polski "Polish Open Cup" w taekwondo. W szranki tej największej tegorocznej imprezy Związku Sportowego Polska Unia Taekwondo stanęło 570 uczestników reprezentujących 31 ekip z Polski, Czech, Białorusi, Mołdawii, Irlandii, a ciekawostką był udział zawodnika z Korei Południowej. 
W kategorii dzieci najlepiej z danowców zaprezentował się Jan Hawrysz, który tryumfował w układach formalnych i walkach soft stick, zaś w kopnięciach na czas był drugi. Wśród dzieci danowcy opanowali także w jednej z konkurencji całe podium - w układach za Jankiem Hawryszem uplasowali się Kuba Ciołek i Aron Ruśniak.

Również trzykrotnie na podium stawał młodzik Kuba Trześniak, który wywalczył złota w walkach i w technikach specjalnych, zaś w układach uległ jedynie koledze klubowemu Tomkowi Gumienniakowi.

Wśród juniorek klasą dla siebie była Emilia Szalak, która w imponującym stylu zwyciężyła w dwóch formułach walki. Szczególnie efektowny był finał walk ciągłych, gdzie rywalka kilkakrotnie lądowała na macie po celnych kopnięciach obrotowych. Tym razem przy skromnym składzie seniorów i pod nieobecność kilku czołowych zawodników klubu jedyny medal w tej kategorii wywalczył Daniel Marciszkiewicz w walkach semi-contact. 25-osobowa ekipa Dana zajęła drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej imprezy ulegając jedynie zespołowi KS Orient Częstochowa liczącemu aż 115 zawodników. Wyjazd do Opola zorganizowano przy wsparciu Gminy Miejskiej Świdnik. Zawodników przygotowywał zespół trenerski w składzie Piotr Bernat, Bartłomiej Daniel, Łukasz Staiński, Piotr Żołędź, Jacek Cur oraz trenerka mentalna Anna Dobies-Matysiak.

Pełna lista medalistów z LKSW Dan: 
złote medale -  Mikołaj Frączyk, Jan Hawrysz (2), Maria Skiba, Kinga Matysiak, Jakub Wojciechowski, Tomasz Gumienniak, Jakub Trześniak (2), Daniel Cur (2), Emilia Szalak (2), Daniel Marciszkiewicz
srebrne medale - Aron Ruśniak, Jakub Ciołek, Jan Hawrysz, Jakub Trześniak, Michał Markowski, Kacper Guz
brązowe medale - Maja Besztak, Aron Ruśniak, Antoni Hawrysz, Mikołaj Frączyk, Maria Skiba, Oliwia Frączyk, Kacper Lekan, Albert Podstawka (2)